Elektrikli Araçlar, içten yanmalı motorlu araçlara oranla %80′e varan enerji tasarrufu sağlarken, doğayı kirletmeyen, gürültü kirliliğine yol açmayan, çevreye duyarlı, sessiz ve ekonomik araçlardır.Elektrikli araçlar, küresel ısınma ve iklim değişikliğine neden olan sera gazı emisyonlarını önleme ve enerjinin verimli kullanımı açısından geleceğin taşımacılığını temsil etmektedir. Bilinen petrol rezervleri, dünyanın ihtiyaçlarını ekonomik ve çevresel kriterlere uygun bir şekilde karşılama yeteneğini her geçen gün kaybetmektedir.

Elektrikli araç üreticilerinin açıklamalarına göre kısa zamanda Türkiye’ye 50.000 gibi bir araç sokmayı planladıkları bildirilmektedir. Deloitte’nin raporuna göre 2020'de dünyada yaklaşık 13 milyon elektrikli aracın kullanılacağı tahmin edilmektedir.

Elektrikli araç market tahmini ;

  • 3 milyon ,

Almanya’da elektrikli taşıt sayısı;

  • 1 Milyon

Amerika’daki şarj istasyonu sayısı;

  • 20 binden fazla  
  • Yakıt maliyeti diğer araçlara göre çok daha düşüktür
  • Bakım maliyeti diğer araçlara göre çok daha düşüktür
  • Elektrikli araçlarda hiç yakıt tüketilmediği için emisyon açığa çıkmaz
  • Elektrikli araçlarda içten yanmalı motor yerine elektrik motoru olduğu için sessiz çalışmaktadır
  • Rejeneratif frenleme sayesinde daha uzun fren ömrü vardır 

Elektrikli aracınız ile beraber verilen şarj kablosunu şarj ünitesine bağladıktan sonra cihaz üzerindeki anahtar buton ile veya RFID kart ile ya da ekran üzerinden desteklenen ödeme sistemi ile şarj işlemini başlatabilirsiniz.  

GERSAN G-Charge tarafından işletilen şarj noktalarında mobil ödeme ile üyelik gerektirmeden cihaz üzerindeki ekrandan GSM numaranızı girerek tarafınıza gelen SMS'in onayı ile faturanız üzerinden ödeme yaparak şarj işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca tarafımıza yapacağınız ödeme ile kredi yüklenmiş G-Charge RFID üye kartı ile de şarj işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

GERSAN G-Charge tarafından işletilmeyen noktalar için de ilgili işletme yönetiminin belirlediği ödeme yöntemine göre kullanım sağlayabilirsiniz.

Şarj süresi satın almış olduğunuz elektrikli aracınızın akü özelliğine bağlı olarak 30 dakika ile 6 saat arasında farklılık göstermektedir.  

Şarj ünitelerimizin bulunduğu noktalarını şarj haritamızdan görebilirsiniz. 

Şarj haritasında ünitenin bulunduğu noktaya tıkladığınız anda şarj ünitesinin müsaitlik durumunu öğrenebilirsiniz. 

G-Chargej akıllı kart için lütfen bize ulaşınız. Başvuru süreci tamamlanınca isminize özel G-Şarj akıllı kart adresinize ulaştırılacaktır. 

Elektrikli araçlarda lityum iyon piller kullanılır ve lityum iyon piller için hafıza etkisi sorunu yoktur. Dolayısıyla bu pilleri şarj etmek için tam olarak boşalmalarını beklemek gerekmediği gibi aracınız tam şarj olmadan prizden çıkartmakta sorun olmayacaktır.  

Şarj üniteleri 2 yıl garantilidir. 

Şarj üniteleri IP 54 koruma sınıfında üretilmiştir ve bu sayede dışarıdan gelecek olumsuz etkilere karşı dayanıklı hale getirilmiştir. Bunun yanı sıra RCD koruma sistemi ile de elektriksel aksaklıklara karşı koruma altına alınmıştır. 

G-Charge akıllı kartı olmayan birinin kabloyu istasyondan yada araçtan çıkartası mümkün değildir. Çünkü Şarj hangi G-Charge akıllı kart ile başladı ise o kartla son bulur.