G-CHARGE HAKKINDA

Son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde elektrik arabalar prototip olmaktan çıkıp seri üretime geçen geleceğin çevreci ulaşım araçları olmaya başlamıştır. Elektrikli araçlar, küresel ısınma ve iklim değişikliğine neden olan sera gazı emisyonlarını önleme ve enerjinin verimli kullanımı açısından geleceğin taşımacılığını temsil etmektedir.

Elektrikli Araçlar, içten yanmalı motorlu araçlara oranla %80'e varan enerji tasarrufu sağlarken, doğayı kirletmeyen, gürültü kirliliğine yol açmayan, çevreye duyarlı, sessiz ve ekonomik araçlar olarak karşımıza çıkmaktalar.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonları, elektrikli araçların yaygınlaşmasını sağlayacak hizmetlerin başında gelir. Elektrikli araçların çok daha yaygın bir şekilde kullanılması için şarj istasyon noktalarının geniş bir ağa sahip olması gerekmektedir.

Bu nedenle GERSAN Elektrik tarafından tasarlanan Türkiye'nin İLK Yerli Elektrikli Araç Şarj İstasyonu markası G-CHARGE bu konuda önemli bir yer tutmaktadır. G-CHARGE farklı şarj seçenekleri sunabilen modern bir yapıya sahiptir ve teknoloji olarak ithal ürünlere göre de çok daha fazla üstünlüğe sahip YERLİ ve MİLLİ bir sistemdir.

Farklı ödeme sistemleri ile müşterilerine kolaylık sağlayan modüler bir sistemdir. Sisteme dâhil şarj üniteleri, çeşitli haberleşme yapılarına adapte olabilen, oluşturulan bir merkez sunucu ile yada İstanbul Kart v.b. bölgesel sistemlerle haberleşen ekipmanlardır. Sistem dâhilinde şarj gerçekleştirmek için mobil ödeme sistemleri kullanılabileceği gibi sisteme üye olunup alınan radyo frekanslı tanımlama (RFID) üye kartı temin edilir yada İstanbul Kart v.b. dahili sistemler kullanılır. Bu kartlar sayesinde şarj üniteleri kullanıcıları tanımlar ve şarj işlemini başlatma, durdurma, tüketilen enerji miktarı ve bedelini kullanıcı hesabına yansıtma gibi işlevlerin güvenli bir şekilde gerçekleşmesi sağlanır.

Ünitelerin içinde bulunan iletişim modülleri yerel ağ veya internet üzerinden merkez sunuculara bağlanabilmektir. Gömülü istasyon ve izleme yazılımları OCPP tabanlı olarak ulusal ve uluslararası protokollere uygundur. Ayrıca istasyonda oluşabilecek arıza ve benzeri durumlar da haberleşme sisteminde takip edilip, acil durumlarda dağıtım paneli üzerinden enerjinin devre dışı bırakılması özelliği mevcuttur. Aynı zamanda tüm bu durumlar cep telefonuna SMS olarak sistem tarafından gönderilebilmektedir.

Dosya Adı İndir