DC TİP ŞARJ İSTASYONU

DC şarj istasyonu, 22kW seviyesinden 125kW seviyesine kadar şarj gücüne sahip olup, aracın kapasitesine göre değişim gösteren sürelerde şarj edebilmektedir. 

İstasyon, CCS / Chademo standartlarında 1 adet Fiş ve Mod-3, Tip-2 şarj prizine sahiptir. Opsiyonel olarak aynı anda aracın AC yada DC şarj edebilmesi için fiş  /priz içermektedir. 

Opsiyonel olarak prizin bulunduğu bölme, ikinci şahısların müdahale edememesi için kapak ile gizlenebilmektedir. Manyetik kilit mekanizmasına sahip kapak, kullanıcının kartını okutması ile açılır ve aracın istasyona bağlanması beklenir. Bu işlem tamamlandıktan sonra kapak kullanıcı tarafından kapatılır ve sistem tarafından kilitlenir. Bu şekilde başlayan şarjın ikinci şahıslarca durdurulmasına yönelik girişimleri engellenir. Kapağın açık ya da kapalı olduğu sensörlü bir mekanizma ile kontrol edilir.

Aracın kendisinden veya ara kablo ile gelecek olan fiş istasyon üzerindeki prize takılarak şarj işlemi gerçekleştirilmektedir.Şarj fişi, içerisinde araç ile istasyon arasındaki iletişimin kurulması için özel bir yapıya sahiptir. Bu iletişim, şarj fişinin doğru takılıp takılmadığı ve aracın şarj akımı bilgilerini içerir.

İstasyonda gerçekleştirilen tüm elektrik ve elektro-mekanik fonksiyonlar GERSAN Elektrik bünyesinde geliştirilmiş bir elektronik kontrol sistemi ile kontrol edilmektedir.

İstasyonlar dikili tip modellere sahiptir. Dış ortamlarda kullanıma uygun olup IP55 standartlarında çelik gövdeye sahiptir.

Dosya Adı İndir
G-CHARGE Katalog
Elektrikli araç şarj sistemleri ürün kataloğu
İndir