AKILLI TİP ŞARJ İSTASYONU

Akıllı tip şarj istasyonu, tek fazlı 16A seviyesinden üç fazlı 32A seviyesine kadar şarj akımına kadar sahip olup, aracın kapasitesine göre değişim gösteren sürelerde şarj edebilmektedir. 

İstasyon, kWh enerji ölçer, RFID kart okuyucu, 7" dokunmatik ekran, haberleşme, dahili yazılım gibi fonksiyonlar içermektedir. Dokunmatik ekran, dahili yazılım ile kullanıcıyı yönlendiren görsel animasyonlar içermektedir. 

İstasyon, IEC 62196 standartlarında 1 adet Mod-3 Tip-2 şarj prizine sahiptir. Opsiyonel olarak aynı anda 4 aracın şarj edebilmesi için 4 taneye kadar priz konulabilmektedir. Priz için tek fazlı “Tip 2” veya “Schuko” priz de kullanılabilmektedir. 

Opsiyonel olarak prizin bulunduğu bölme, ikinci şahısların müdahale edememesi için kapak ile gizlenebilmektedir. Manyetik kilit mekanizmasına sahip kapak, kullanıcının kartını okutması ile açılır ve aracın istasyona bağlanması beklenir. Bu işlem tamamlandıktan sonra kapak kullanıcı tarafından kapatılır ve sistem tarafından kilitlenir. Bu şekilde başlayan şarjın ikinci şahıslarca durdurulmasına yönelik girişimleri engellenir. Kapağın açık ya da kapalı olduğu sensörlü bir mekanizma ile kontrol edilir.

Aracın kendisinden veya ara kablo ile gelecek olan fiş istasyon üzerindeki prize takılarak şarj işlemi gerçekleştirilmektedir.Şarj fişi, içerisinde araç ile istasyon arasındaki iletişimin kurulması için özel bir yapıya sahiptir. Bu iletişim, şarj fişinin doğru takılıp takılmadığı ve aracın şarj akımı bilgilerini içerir.

İstasyonda gerçekleştirilen tüm elektrik ve elektro-mekanik fonksiyonlar GERSAN Elektrik bünyesinde geliştirilmiş bir elektronik kontrol sistemi ile kontrol edilmektedir.

İstasyonlar duvar tip veya dikili tip modellere sahiptir. Dış ortamlarda kullanıma uygun olup IP55 standartlarında çelik gövdeye sahiptir.

Dosya Adı İndir
G-CHARGE Katalog
G-Charge Elektrikli araç şarj sistemleri kataloğu
İndir
Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Teknik Şartname
Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Teknik Şartname
İndir
Şarj İstasyonu Kullanma Kılavuzu
Şarj İstasyonu Kullanma Kılavuzu
İndir
Server Yazılım Kullanma Kılavuzu
Elektrikli şarj istasyonlarının uzaktan izlenmesi ve kontrol edilmesi için kullanılmaktadır. Program içeriğinde Kredi yükleme menüsü de yer almaktadır. Kullanıcıya ait tüm log. bilgilerine ulaşabilme imkanı sağlar.
İndir
Şarj İstasyonu Yazılım Kullanma Kılavuzu
Şarj İstasyonu Yazılım Kullanma Kılavuzu
İndir
G-Bus Otomasyonlu Şarj İstasyonu Yazılım Kullanma Kılavuzu
G-Bus Otomasyonlu Şarj İstasyonu Yazılım Kullanma Kılavuzu
İndir